Kategorie
- Jak na cizí jazyk (2)
- Jak na maturitu? (11)
- Jak se dostat na SŠ? (9)
- Jak se dostat na VŠ? (4)
- Jak se učit (19)
- Jak si vybrat VŠ? (2)
- Mikroblog Míly Vondrákové (5)
- Od všeho trochu (41)
- Online přípravné kurzy (3)
- Povinná četba (5)
- Průzkum mezi studenty (1)
- Rady k nástupu do školy (15)
- Ředitel roku (17)
- Zpovědi lektorů (1)
Naučit se dá všechno! Ano, i všeobecný přehled k přijímačkám
Chcete se dostat na humanitní obor? Tak si kupte každé ráno cestou do školy noviny a přečtěte si je od domácí politiky až po sport. U přijímaček vás pak nezaskočí otázka, která země zrovna předsedá Evropské Unii, co je to gnozeologie a kolik olympijských medailí v Pchjongčchangu posbírala Martina Sáblíková.
Přijímačky na podnikovku na VŠE: Nepodceňte jazyk ani matematiku a jste tam
Hlásíte se na podnikohospodářskou fakultu VŠE? Máme pro vás dvě zprávy. Nejdřív tu dobrou – každý rok se sem dostane víc než 500 studentů, což není málo. A teď tu špatnou. Podle loňských čísel máte teoreticky jen 43,6% šanci na úspěch. Tak si radši přečtěte, jak své vyhlídky vylepšit.
*Přijímačky na* *žurnalistiku:* Chce to mít přehled, gramatiku na jedničku a mrknout na starší testy
Žurnalistika. Jeden z nejžádanějších oborů. Úspěšnost přijetí se pohybuje hluboko pod 40 %. Na pražskou žurnalistiku přijmou jen 10-15 % uchazečů. Konkurence je obrovská, stres ještě větší. Proto jsme pro vás posbírali rady přímo z „bojiště“: Pročtěte si tipy od těch, kteří přijímačky zvládli.
Studijní předpoklady aneb „sciotesty“, eneszetka“, „óespéčka“ a „téespéčka“
Řešíte-li otázku, kam na vejšku, a nejde zrovna o matfyz nebo medinu, je dost pravděpodobné, že jste se již se zkratkami OSP či TSP setkali. Co ale uvedené zkratky skrývají, jaké jsou mezi nimi rozdíly a kam se po jejich absolvování můžete dostat? To všechno vám zodpovíme v následujících odstavcích.