Studijní předpoklady aneb „sciotesty“, eneszetka“, „óespéčka“ a „téespéčka“
Řešíte-li otázku, kam na vejšku, a nejde zrovna o matfyz nebo medinu, je dost pravděpodobné, že jste se již se zkratkami OSP či TSP setkali. Co ale uvedené zkratky skrývají, jaké jsou mezi nimi rozdíly a kam se po jejich absolvování můžete dostat? To všechno vám zodpovíme v následujících odstavcích.
Bizarní studijní obory v Česku: Můžete se stát studovaným vinařem i údržbářem pažitu
V Česku je registrovaných 74 vysokých škol. Oborů, které na nich můžete studovat, jsou stovky. A kromě těch tradičních, jejichž výběrem nejspíš nikoho nepřekvapíte a nešokujete, můžete zvolit i takové, které mají k mainstreamu daleko asi tak jako kapela Slza ke kvalitní muzice ?. Podívejte se na stručný výčet toho, čemu se můžete v Česku věnovat na akademické […]
Učím se na Facebooku. Sociální síť vám pomůže s maturitou
Všeobecný přehled vám může zachránit krk nejen u maturity. Učitelé totiž oceňují, když studenti tupě “nepapouškují” naučené fráze, ale dokážou spojovat informace do souvislostí. Kupodivu vám k tomu pomůže aktuální zpravodajství nebo třeba Facebook.
Neumím se učit! Přijměte chyby a zkuste jiný styl učení
Sedíte nad učebnicí a do hlavy vám prostě nic neleze? Nejspíš potřebujete jiný způsob, jak se učit. A taky se nebičovat, když dostanete další čtyřku z písemky. Špatné známky berte jako jasnou zpětnou vazbu, že máte současný styl učení vyměnit za jiný.
Myšlenkové mapy: Skvělý pomocník pro brainstorming, tvorbu poznámek i učení
Zlepšují paměť, zvyšují produktivitu, usnadňují učení a především staví na hlavu to, jak jsme doposud zaznamenávali naše poznámky, nápady, výpisky. Seznamte se, myšlenkové mapy! Jsou barevné, plné obrázků a pracovali s nimi takoví velikáni jako Albert Einstein nebo Leonardo da Vinci. A začít je používat můžete i vy. Pomůžeme vám s prvními krůčky.
Biohacking – Kam až povede kyborgizace společnosti?
Stále víc lidí měří svoje běžecké výkony či tělesné funkce pomocí různých aplikací. Tim Cannon, softwarový vývojář a podnikatel z Pittsburghu, zmíněný trend posunul na novou úroveň. Nadšený příznivec „biohackingu“, hnutí směřujícího ke splynutí lidí a strojů, si nechal na podzim roku 2013 do předloktí vpravit čip. Zařízení měřilo jeho tělesnou teplotu a následně mu posílalo […]